Lokaty strukturyzowane w mBanku
Lokaty strukturyzowane pozwalają klientom na osiągnięcie wysokich zysków, przy jednoczesnym bezpieczeństwie, prowadzonej inwestycji. Lokaty tego rodzaju pozwalają na podział wpłaconych pieniędzy na dwie części, w których jedna trafia bezpośrednio na naszą lokatę, a pozostała jest inwestowana w różne instrumenty bazowe.
Jak założyć lokatę strukturyzowaną w mBanku?
Aby móc założyć ten typ lokaty trzeba posiadać konto w mBanku. Jeżeli osoba zainteresowana takiego nie posiada może otworzyć bezpłatne eKonto. Lokatę zakłada się poprzez system transakcyjny mBanku. Lokatę strukturyzowaną można otworzyć jedynie w czasie trwania okresu subskrypcyjnego. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że podczas subskrypcji środki na lokacie są blokowane. W tym czasie posiadacz rachunku ma prawo do rezygnacji z zapisu na lokatę, bez ponoszenia dodatkowych opłat.
Co zyskuje klient, po otwarciu lokaty strukturyzowanej?
Bezpieczeństwo, wpłaconych środków, które zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Klient nie musi płacić ani za otwarcie lokaty, ani za jej prowadzenie. Zapisy i wypisanie się ze subskrypcji również są bezpłatne. Pieniądze ulokowane na lokacie strukturyzowanej są oprocentowane, na tyle, na ile mamy oprocentowany rachunek w mBanku (ten z którego zapisaliśmy się na subskrypcję). Ponadto klient może inwestować w zagraniczne indeksy, akcje, waluty czy surowce, które mogą przynieść dodatkowe korzyści.
Zamknięcie lokaty strukturyzowanej przed terminem
Wcześniejsze zamknięcie lokaty strukturyzowanej, podobnie jak zamknięcie lokat innego rodzaju pociąga za sobą konsekwencje w postaci utraty zgromadzonych odsetek gwarantowanych. Przysługiwać mu będzie tylko zwrot zainwestowanych środków wraz z dodatkowymi odsetkami, obliczone zgodnie z regulaminem likwidowania lokat strukturyzowanych. Mbank pobierze również opłatę manipulacyjną ze przedterminowe zakończenie lokaty.